WOKA LAMPS VIENNA - WOKA GALLERY VIENNA

Стиль "Модерн" та "Віденська майстерня", ескізи дизайнерів та архітекторів - виготовлені ручним засобом репродукції ексклюзивних ламп і світильників - оригінальні  антикварні вироби і предмети мистецтва 19. та 20. століття

Для пояснення  надзвичайності місця галереї WOKA LAMPS VIENNA, яке вона посідає між іншими, необхідно трохи розібратися в історичному розвитку прикладного ремісного мистецтва.

Історизм

До початку 20 -го століття мова форми в архітектурі та дизайні, передусім в орнаментиці, визначалася виключно історичними прикладами.


Наприкінці 19 -го століття прогресивно думаючі митці розпочали здійснювати опір цьому явищу, оскільки на їх думку історізуючі стилі готика, бароко, ренесанс та ампір все менш і менш відповідали європейському духу сучасності.

Як протилежний полюс до індустріалізації, що розпочиналась в той час, і пов’язаного з цим зародження масового виробництва, в усьому світі почали з'являтися школи художнього ремісництва та рухи Мистецтв і ремесла, що мали метою збереження ремісницьких мистецтв.

Із величезної кількості історичних зразків, що змішані з орієнталістськими впливами, передусім із привнесенням природи та її невичерпної різноманітності форм, близько 1900 року виник "флоральний" стиль модерн в Бельгії, Франції, Англії та Австро - Угорській монархії.

З 14 - й виставки Сецессион (Secession) (1902) виявляється надзвичайно радикальна незалежність віденських художників, що призводить до переходу до стилю "Модерн".

Кубистична скульптура, що була вперше створена в 1902 році відомим віденським архітектором Йозефом Хоффманном, є граничною смугою відділення і самостійності віденських митців. Це особливо вражає, якщо згадати той факт, що поняття "кубізм" увійшло в історію мистецтва тільки близько 1907 року як розвинутий Пабло Пікассо спосіб зображення.

Заснування Віденської майстерні в 1903 році призвело до розквіту нового напрямку стилю, «стилю Віденської майстерні».

Своїми авангардистськими, художніми і все ж існуючими поза межами часу проектами стиль Віденської майстерні наклав відбиток на покоління архітекторів і дизайнерів у 20 - му столітті.

Баухаус (Bauhaus), Арт - Деко в Америці з 1920 до 1940 р., скандинавський дизайн в період з 1940 до 1960 року та італійський дизайн періоду між 1960 і 1980 роками  знаходяться під великим впливом Віденської майстерні.

Видатні за своїми ескізами та виконанням моделі історичної Віденської майстерні виготовляються в галереї WOKA LAMPS VIENNA у Відні виключно за допомогою ручної праці , із застосуванням оригінальних інструментів.

Світильники пропонуються у всьому світі в ексклюзивних спеціальних магазинах, їх також можливо придбати через Інтернет.

Антикваріат і предмети мистецтва з періоду близько 1900 року і до сучасності Ви можете знайти в Каролінській колекції.

Традиційні світильники виготовляються в стилях: готика, бароко, Бідермаєр, Марія - Терезія, Польський і Фламандський - за оригінальними моделями ручним способом.

Спільно з традиційними підприємствами Бакхаузен, Лобмайєр, Аугартен і Віттманн, майстерня WOKA LAMPS VIENNA  є членом об'єднання Wien-Products.

Виставкові приміщення в самому серці Відня, в барочному замку Бройнер за адресою:

 A-1010 Wien1, Singerstrasse 16,
Тел.: +43-1-5132912,
Факс: +43-1-5138505